CO BUDETE POTŘEBOVAT KE HRANÍ NA  UKULELE (ČI KYTARU)

KAPODASTR - Kapodastr slouží ke transponování tónin na hmatníku. Koupit se dají nacvakávací, našroubovací... Já doporučuju ty nacvakávací. Z nějakého důvodu jsou většinou levnější a jsou velmi praktické.
Rozumná cena kapodastru se pohybuje od 150 do 1000 Kč

TRSÁTKO - Trsátko je pro většinu kytaristů zcela neodmyslitelná věc. Na ukulele se však téměř nepoužívá. Rovněž jako struny se dělí podle tvrdosti. Tentokrát však máme na výběr z mnohem více variant. Pro běžné hraní doporučuji tvrdší trsátka se zdrsněným povrchem pro držení.
Cena běžného trsátka je do 20 Kč

MIMO SAMOTNÉHO NÁSTROJE JE JEŠTĚ DŮLEŽITÉ VLASTNIT TYTO VŠECHNY VĚCI:

STRUNY - Ty většinou každá kytara i ukulele má. To ale neznamená, že se po čase nemusí koupit nové. Jak často měnit struny je otázka jejich kvality a vašich ambicí. Profesionálové je mění i několikrát za měsíc. Pro běžné hraní však postačí měnit je 2krát až 3krát do roka. Pro začátečníky jsou vhodnější měkčí struny, pro pokročilejší tvrdší.
Cena dobrých strun se pohybuje od cca 200 do 500 Kč
LADIČKA - Ladiček je dnes k dostání rovněž spousta. Pro běžné hraní není vůbec potřeba kupovat nějakou dražší. Jedinou dobrou investicí je ladička s metronomem. Na chytrých telefonech jdou samozřejmě zdarma stáhnout i aplikace k ladění, ty však ladičku nemohou nahradit v hlučném prostředí.
Cena ladičky se většinou pohybuje od 150 do 500 Kč

CO POTŘEBUJETE NA HODINU

Na hodinu vám postačí být vybaveni všemi věcmi zmíněnými nahoře. Kromě toho si ještě vezměte deník. Psací potřeby budu mít k dispozici, pokud nechcete brát vlastní :)

Přihlašte se do lekcí!

© 2018 Worlds Collide. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky